0212 211 00 18

|

0533 039 23 81

Barbaros bulvarı No:70 D:2 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul – TÜRKİYE

Akustik İzolasyon

Akustik İzolasyon

Özellikle ses kayıt stüdyolarının; akustik düzenlemede ihtiyaç duydukları, profesyonel akustik izolasyon ürünlerini bir arada sitemizde bularak, ihtiyacınıza en uygun ürün ya da ürünleri telefon hatlarımızdan bize ulaşarak sipariş edebilirsiniz.

Öncelikle akustik izolasyon nedir, akustik izolasyon uygulaması için hangi ürünler kullanılır gibi basit sevideki bilgilerden başlayalım.

Akustik İzolasyon

Ses izolasyonu Nedir

Ses izolasyonu yani ses yalıtımı; bir ortamdaki seslerin doğru ve istenen şekilde hedefe ulaşmasını sağlamak, dışarıya ses kaçışını engellemek ve dışarıdan ses gelişini kesmek amacıyla yapılır. Ses yutumu az, yansıtıcı ve dağıtıcı özelliği olan ürünler kullanılarak yapılır. Hayatımızda ses yalıtım alanında en çok ihtiyacımız olan alanlar; ses kayıt stüdyoları, discolar, cafeler, sinema salonları, tiyatro salonları, orkestra salonları, iş yerlerimiz ve evlerimizdir. Günümüzde kullanılan incecik tuğlalar nedeniyle evlerde de uygulama ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

Akustik izolasyonu nedir

Akustik İzolasyon Ürünleri

Akustik izolasyonda kullanılan ürünler sesi yutucu ve haps edici özelliğe sahip olması gereken ürünlerdir. Şirketimiz tarafından üretim ve uygulaması yapılan ses izolasyon ürünleri şöyledir ; bondex (süngerpan), ağır ses bariyeri ve akustik süngerlerdir.

Akustik izolasyon ürünleri

Akustik Ses Yalıtımı

Akustik izolsayonda olduğu gibi akustik ses yalıtımı uygulamasın da kullanılan ürünler nedeyse aynıdır. Yukarıdaki ses yalıtım ürünlerine ek olarak; zeminlerde titreşim ve sesi kesmek amacıyla kullanılan mantar şilte ve kauçuk şilteyi gösterebiliriz. Akustik ses yalıtımı alanında; yumurta sünger, piramit sünger ve labirent süngerler de oldukça fazla kullanılan ses yalıtımı ürünlerindendir. Aşağıda bu ses yalıtımı ürünlerine ait görsel ve linklere ulaşabilirsiniz.

Tüm Akustik Sünger İhtiyaçlarınız İçin Bizi Arayın