0212 211 00 18

|

0533 039 23 81

Barbaros bulvarı No:70 D:2 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul – TÜRKİYE

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odası ses yalıtımında amaç ilk olarak dış ortamdan gelecek seslerin önüne geçmektir. Dışarıdan gelecek seslerin engellenebilmesi için ses kesici özelliği olan bir çok ürün kullanılabilir. Müzik odası ses yalıtımında kullanılacak olan akustik ürünlerin seçiminde; odanın büyüklüü, şekli ve kullanılacak enstürümanlar göz önünde bulundurulmalıdır. Yanış ses yalıtım süngeri seçimi yalıtımın işlevsiz kalmasına neden olabilir. Dış ortam sesleri sıfır düzeyine getirilmeli, daha sonra mekanın akustiği kontrol altına alınmalıdır.

Müzik Odası Ses İzolasyonu

Müzik Odası Zemin Ses Yalıtımı

Dış ortamdan müzik odasına gelen en ufak sesler bile hatalara neden olabilir. Bu mekanda çalışmaların hatasız yapılabilmesi ve müzikal yeteneğin gelişimi açısından ses izolasyonu ve akustik yalıtım önemlidir. Dışarıdan gelen sesler nedeniyle çalışma sırasında dikkat dağılması gibi bir problem ile karşılaşılmaması için müzik odasında ses izolasyonu önemlidir.

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odasında yapılacak çalışmaların ileride profesyonelleşmek açısından önemi büyüktür. Bu mekanda ses yalıtımı uygulamasının mutlaka olması gerekmektedir. Çalışma esnasında oluşan sesler nedeniyle çevredeki insanlar rahatsızlık duyabilir. Bu nedenle ses geçişlerinin engellenmesi gerekecektir.

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odasında akustik yalıtımın önemi büyüktür. Mekanda yankı gibi problemlerin engellenebilmesi ve kaliteli ses duyumu sağlanabilmesi için tavan ve duvarlar akustik özellikteki malzemeler ile kaplanmalıdır. Müzik odasında doğru malzeme seçimi ile istenilen oranda ses izolasyonu ve akustik yalıtım sağlanabilmektedir.

Tüm Akustik Sünger İhtiyaçlarınız İçin Bizi Arayın