0212 211 88 24

|

0530 053 12 81

Ada Residence No:6 D: 76 Şişli / İstanbul - TÜRKİYE

Ses Yalıtım Alanları

Ses Yalıtım Alanları

Ses yalıtımı ihtiyacı olan ve en çok ses yalıtım hizmeti alan yerleri sizin için tek tek bir araya getirdik. Belirttiğimiz bu ses yalıtım alanlarının dışında bir çok yerde ses yalıtımı ihtiyacınız olabileceğini biliyoruz. Bu tür farklı alanlar için ses yalıtım çözümlerimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Katlar arası ses yalıtımı, ortam seslerinin ve darbe seslerinin iki kat arasında geçişini önlemeyi ve yaşanılan mekandaki topuk sesini kesmeyi hedefler. Ayrıca çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamiyle kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır. Zemin ses izolasyonu malzemesidir. Şap altı, Parke altı veya zemine serili olarak kullanılabilir. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir.

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odasında yapılacak çalışmaların ileride profesyonelleşmek açısından önemi büyüktür. Bu mekanda ses yalıtımı uygulamasının mutlaka olması gerekmektedir. Çalışma esnasında oluşan sesler nedeniyle çevredeki insanlar rahatsızlık duyabilir. Bu nedenle ses geçişlerinin engellenmesi gerekecektir.

Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo ses yalıtımı özenle karar verilmesi gereken alanların başında gelir. Odada yaylan sesin dış ekenlerden etkilenmemesi, sesin boş odada yankı yapmaması için en doğru ses yalıtım ürünleri seçilmeli, bununla birlikte odanın özellilerine göre doğru hesapama yapılması gerekmektedir. Dekoratif ürünlerin kullanılmasıyla mekana güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Doğru akustiği yakalayabilmek için birden fazla çeşitte akustik sünger modelini bir arada kullanarak, en sağlıklı sesi alabilirsiniz.

Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Toplantı salonunda mekan akustiğini kontrol altına almak için dekoratif ürünleri kullanabilirsiniz. Farklı model ve renklerde akustik özellikte ürünler bulunmaktadır. Yankı gibi ses problemlerinin oluşmaması için toplantı salonunda akustik özellikte malzemeler kullanılması gerekmektedir.

Ofis Ses Yalıtımı

Ofis Ses Yalıtımı

Ofiste yankı, uğultu ve eko gibi ses problemlerinin önüne geçebilmek için akustik özellikteki malzemeler kullanılmaktadır. Renk ve model seçenekleri olan malzemeler kullanılırsa mekana şık bir görünüm kazandırılır ve dekoratif bir ortam oluşturulur.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Dış ortamdan içeriye ses girmemesi ve içeriden dış ortama ses çıkmaması, ses kesici malzemeler ile sağlanmaktadır. Sinema salonunda seslerin düzenlenmesi için akustik özellikteki malzemeler ile tavan ve duvarlar kaplanmaktadır. Eko, yankı gibi ses problemlerinin oluşumu engellenmektedir.

Ses Kayıt Odası Yalıtımı

Ses Kayıt Odası Yalıtımı

Ses kayıt odasında oluşturulacak çalışmaların profesyonelliği açısından ve kayıt esnasında hatalar oluşmaması için ses yalıtım uygulaması çok önemlidir. Dış ortam seslerinin sıfır düzeyine düşürülmesi gerekmektedir. Dış ortamdan gelecek sesler yapılacak kayıtlarda kalite ve profesyonelliğe direkt olarak etki eder.

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Evinizde yada özel bir mekanınızda bir sinema odası oluşturmak istiyorsanız, kimsenin sizi rahatsız etmeden ve sizinde kimseyi rahatsız etmeyeceğiniz bir şekilde film izleyebimek için bir ses yalıtım uygulaması yapmanız gerekecektir. Ses giriş ve çıkışlarının engelenmesi için ses kesici özellikte olan izolasyon malzemelerinin kullanılması yeterli olacaktır.

Reji Odası Ses Yalıtımı

Reji Odası Ses Yalıtımı

Reji odanızın daha rahat ve profesyonel bir çalışma ortamı olabilmesi için ses yalıtımı hizmeti sunmaktayız. Televizyon stüdyolarının en önemli ünitesi reji odasıdır. Bu mekanda yönetmen, teknik yönetmen, resim seçici, altyazı operatörü gibi görevliler çalışmaktadır. İş performansı düşmemesi ve huzurlu bir iş ortamı oluşturabilmek için ses yalıtımı uygulaması yapılmalıdır.

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Çağrı Merkezi Ses Yalıtım

Mekanda yankılanma gibi problemlerin giderilmesi için ise tavan ve duvarlara akustik özellikte olan süngerler yada kumaş kaplı paneller uygulanmalıdır. Dekor açısından renk ve model seçenekleri sunulan ürünler mevcuttur. Ses problemlerinin giderilmesi ve mekana şık bir görünüm kazandırılması sağlanabilmektedir. Uygulamada kullanılacak malzemeler sertifikalı ürünlerdir.

Tüm Akustik Sünger İhtiyaçlarınız İçin Bizi Arayın